Wyżeł weimarski Rasa psów

Weimar Gelding jest bardzo rzadką rasą psów i należy do dużej grupy rasy owczarek niemiecki. Weimar Gelding jest najbardziej atrakcyjną i potężną rasą psów i jest bardzo popularny wśród ludzi.

Historia

Wyżeł weimarski

Został znaleziony w mieście Weimar w Niemczech w 1817 roku i od miasta Weimar pochodzi nazwa rasy. Pierwszymi hodowcami tej rasy psów był książę Friedrich Karl August z Saxe-Weimar. Mówi się, że książę nazwał go Weimar Gelding po swoim mieście.

Wygląd

Wyżeł weimarski

Wielkość tej rasy psów jest średnia i waży około 30 do 50 kilogramów. Głowa tej rasy psów ma kształt kwadratu, a oczy są okrągłe i ciemnobrązowe. Kolor włosów tej rasy psów jest krótki i ma czerwonawy kolor.

Zdrowie Wyżeł weimarski

Zgodnie z wzorcem rasy waga tej rasy psów powinna wynosić od 30 do 50 kilogramów. Są to psy czujne i aktywne. Ich temperament jest przyjazny i są łagodne. Jest to idealny towarzysz dla dzieci.

Charakterystyka Wyżeł weimarski

Weimar Gelding to potężna i silna rasa psów. Znany jest ze swojej wielkiej natury stróżującej, a także jest świetnym stróżem.

Zachowanie Wyżeł weimarski

Są one bardzo przyjazne i ochronne w stosunku do swojego właściciela. Są również dobre w stosunku do innych psów. Są bardzo niezależne i nie lubią zostawać same.

Pielęgnacja Wyżeł weimarski

Opieka nad tą rasą obejmuje pielęgnację, karmienie i ćwiczenia. Grooming jest ważny i pomoże usunąć brud i kurz z płaszcza. Są bardzo figlarne i energiczne i uwielbiają bawić się w wodzie.

Wnioski:

Weimar Gelding jest rzadką rasą psów i jest bardzo popularny wśród ludzi. Są inteligentne i silne. Są również dobrze wychowane i są bardzo lojalną rasą psów.