Utrzymanie buldoga francuskiego – Dlaczego ważne jest utrzymanie buldoga francuskiego?

Konserwacja buldoga francuskiego jest bardzo istotna dla ich długowieczności. Jest to również konieczne dla zdrowia psa. Istnieją pewne buldogi francuskie, które rodzą się z pewnymi zaburzeniami genetycznymi i nie można ich wyleczyć.

Ale dzięki odpowiedniej konserwacji możesz zapobiec rozwojowi jakiegokolwiek zaburzenia u swojego psa.

1. Pielęgnacja sierści

Musisz regularnie szczotkować sierść swojego psa. Szczotkuj ich sierść szczotką z miękkim włosiem. Czyść sierść psa pod prysznicem lub w wannie. Używanie suszarki wysuszy sierść psa i może uszkodzić mieszki włosowe. Woda powinna być lekko ciepła.

2. Wykąp psa

Kąpiel psa jest konieczna dla ich zdrowia i dobrego samopoczucia. Jest to również ważne dla pielęgnacji psa. Należy kąpać psa codziennie. Nie należy myć psu twarzy i szyi, ponieważ wysusza to jego skórę.

3. Pielęgnacja ucha

Regularne czyszczenie ucha jest również konieczne. Czyszczenie uszu może zapobiec gromadzeniu się bakterii i roztoczy. Użyj wacików i wyczyść uszy wodą. Możesz również użyć wacika.

4. Karmienie psa

Karmienie psa jest bardzo ważne dla ich zdrowia. Musisz karmić psa mokrą karmą, a nie suchą. Możesz również karmić psa surowym jedzeniem.

5. Pielęgnacja psa

Pielęgnacja psa jest również konieczna. Można szczotkować sierść psa za pomocą szczotki. Szczotka nie powinna być zbyt twarda. Możesz również przyciąć paznokcie swojego psa. Przycinanie paznokci psa uchroni go przed urazami.

6. Pielęgnacja oczu

Pielęgnacja oczu jest również konieczna. Należy regularnie czyścić oczy za pomocą wacików i delikatnych kropli do oczu. Możesz również użyć maści do oczu do czyszczenia. Jeśli pies ma łzę w oku, to trzeba ją natychmiast leczyć.

Wnioski:

Buldogi francuskie to najlepsze psy. Są przyjazne, kochające, inteligentne i posłuszne. Tak więc, jeśli chcesz żyć długo ze swoim ukochanym psem, to konieczne jest, aby utrzymać go w zdrowiu i dobrze. Powinieneś regularnie szczotkować włosy swojego psa. Powinieneś również karmić psa zdrową żywnością i powinieneś go regularnie pielęgnować.