Sznaucery miniaturowe

Myślę, że pierwszą rzeczą, która rzuca się nam w oczy jest rasa psów sznaucer miniaturowy, ponieważ ma krótkie nogi i długą głowę, więc wygląda dość podobnie do pudla.

Nazwa “sznaucer miniaturowy” pochodzi od niemieckiego słowa “miniatur”, co oznacza mały i “schnauzer”, co oznacza psa. Tak więc cała rasa psów nazywana jest sznaucerem miniaturowym.

Jest to jedna z najbardziej popularnych ras psów i jest to pies pracujący. Sznaucery miniaturowe to średniej wielkości psy, które ważą od 15 do 20 kg. Mają krótką sierść, a ich ogony mogą mieć dowolny kolor. Ich średnia długość życia wynosi od 10 do 13 lat.

Sznaucery miniaturowe mają wiele podobieństw do Pudla niemieckiego, ale różnią się od niego dość znacznie.

Wygląd ogólny:

Wielkość Sznaucera miniaturowego wynosi od 15-20 kg i jest również znany jako pies średniej wielkości. Płaszcz jest krótki i ma lekko kręcone włosy. Ich głowa jest okrągła i duża i jest również znana jako głowa buldoga. Ich uszy są zaokrąglone, a ogon jest krzaczasty i jest przenoszony przez plecy.

Mają dobre usposobienie i ich oczy są ciemnobrązowe, a nos jest różowy. Brwi są czarne, a twarz jest płaska.

Temperament:

Sznaucery miniaturowe to żywe, kochające zabawę i aktywne psy. Są bardzo inteligentne i bystre i mają silną więź z członkami rodziny. Są bardzo energiczne i zabawne i będą lojalne i posłuszne swoim właścicielom.

Ich średnia długość życia wynosi około 13 do 14 lat i będą cieszyć się szczęśliwym, zdrowym i aktywnym stylem życia ze swoimi członkami rodziny.

Pielęgnacja:

Sierść Sznaucera miniaturowego musi być regularnie przycinana i szczotkowana, aby usunąć martwe włosy i brud. Włos jest również strzyżony w taki sposób, aby nie utknął w uszach psa. Sierść sznaucera miniaturowego przetłuszcza się, gdy jest trzymana w gorącym i wilgotnym środowisku.

Problemy zdrowotne:

Sznaucery miniaturowe są na ogół zdrowe i sprawne. Istnieją jednak pewne problemy zdrowotne, które powinieneś o nich wiedzieć. Mogą mieć takie problemy jak wzdęcia, dysplazja stawów biodrowych, problemy z tarczycą, infekcje skóry i problemy z sercem.

Hodowla:

Sznaucer miniaturowy może być wspaniałym zwierzęciem rodzinnym lub mogą być również wykorzystywane do hodowli.

Szkolenie:

Sznaucer miniaturowy jest kochającym i czułym psem. Są bardzo inteligentne i nadają się do szkolenia.

Zachowanie:

Sznaucery miniaturowe są wspaniałym towarzyszem. Będą doskonałym współlokatorem i będą szczęśliwe z członkami rodziny.

Wnioski:

Tak więc, to było krótkie wprowadzenie o rasie psów Miniature Schnauzer. Mam nadzieję, że spodoba Ci się ten artykuł i jeśli masz jakieś pytania, to komentuj poniżej.