Rasy psów: Labrador

Labrador to rasa psów, która jest popularna ze względu na swoją lojalność, inteligencję, przywiązanie i posłuszeństwo. Są one najczęściej używane w polowaniu i śledzeniu, a także jako pies policyjny.

Labrador jest uważany za drugiego najbardziej popularnego psa na świecie. Istnieje wiele znanych osobistości i polityków, którzy posiadają psa Labradora jako swojego pupila.

Charakterystyka psa Labrador:

Labradory to bardzo przyjazne i uspołecznione psy. Są dobrym towarzyszem polowań i zrobią wszystko, aby zadowolić swojego właściciela. Nie będą tolerować żadnego rodzaju nadużycia.

Mają średni rozmiar i ważą 25-30 funtów. Mogą stać do 18 cali. Mają dużą głowę i szeroki pysk oraz uszy. Ich ogon jest krzaczasty i mają krótki nos.

Sierść Labradorów jest kręcona i miękka. Jest czarna, brązowa lub brązowa, w zależności od koloru rodziców. Płaszcz szczeniąt jest jasnobrązowy lub jasnobrązowy.

Oczy Labradora są zazwyczaj orzechowe lub brązowe. Zęby Labradora są mocne i mają podwójną warstwę szkliwa.

Labradory są bystre i inteligentne i zawsze chętnie uczą się nowych rzeczy. Nie wykazują żadnych oznak agresji, chyba że zostaną sprowokowane.

Labradory są znane jako jedna z najmądrzejszych i najbardziej lojalnych ras psów. Uwielbiają przebywać w pobliżu ludzi i nigdy nikogo nie ugryzą.

Problemy zdrowotne psów rasy Labrador:

Jeśli myślisz o zakupie Labradora dla swojej rodziny to powinieneś zadbać o zdrowie psa. Istnieją pewne problemy zdrowotne, które są wspólne dla Labradora i musisz być świadomy tych.

Labrador jest podatny na dysplazję stawów biodrowych, a dysplazja stawów biodrowych to problem, w którym staw biodrowy psa staje się luźny. Powoduje to ból w biodrach i czasami mogą one spaść.

Są one również podatne na stan zwany luxating patella, który jest, gdy rzepka wysuwa się z miejsca i dostaje się pod skórę.

Niektóre z innych problemów zdrowotnych, z którymi borykają się Labradory to:

Dysplazja stawów biodrowych

Luksacja rzepki

Dysplazja stawu ramiennego

Rozszczepienie podniebienia

Dystocja

Wnioski:

Labradory są idealnym towarzyszem dla każdego z nas. Są to najlepsze i najbardziej lojalne psy. Są również bardzo posłuszne i łagodne. Tak więc, jeśli planujesz kupić Labradora dla swojej rodziny, to jest to świetna decyzja. Są one również bardzo dobrym pupilem rodzinnym.