Przyczyny zapalenia trzustki u psów

Zapalenie trzustki jest jedną z najbardziej zabójczych chorób, które atakują psy. Choroba ta dotyka głównie szczeniąt i dorosłych. Zwykle jest spowodowana zapaleniem trzustki. Oto lista najczęstszych przyczyn, które mogą prowadzić do zapalenia trzustki.

1. Choroba trzustki

Choroba, która dotyka trzustki jest pierwszą przyczyną zapalenia trzustki u psa. Ten rodzaj choroby jest bardzo powszechny wśród wszystkich ras psów.

2. Otyłość

Choroba, która jest spowodowana nadmierną wagą psa. Prowadzi do zablokowania naczyń krwionośnych, co prowadzi do zapalenia trzustki.

3. Infekcje

Zapalenie trzustki może być również spowodowane przez infekcje. Infekcje bakteryjne i wirusowe to najczęstsze przyczyny zapalenia trzustki u psa.

4. Dieta

Nieprawidłowa dieta może również prowadzić do rozwoju zapalenia trzustki u psa. Dieta, która jest bogata w tłuszcz i białko może wywołać tę chorobę.

5. Genetyka

Niektóre psy rodzą się z zaburzeniem genetycznym, które prowadzi do choroby.

6. Chirurgia

Chirurgia jest kolejną przyczyną zapalenia trzustki u psa. Ten rodzaj operacji doprowadzi do powstania torbieli w trzustce.

7. Zatrucie

Zatrucie jest siódmą przyczyną zapalenia trzustki u psa. Wiele razy ten rodzaj zatrucia jest spowodowany przez substancję toksyczną.

8. Uraz

Uraz jest również częstą przyczyną zapalenia trzustki u psa. Pies, który doznał urazu, będzie cierpiał na tę chorobę.

Wnioski:

Zapalenie trzustki jest niezwykle niebezpieczną chorobą, jeśli zauważysz jakiekolwiek objawy to natychmiast skontaktuj się z weterynarzem.