Leonberger: Przewodnik dla początkujących

Jeśli szukasz rasy psów, która jest dobra zarówno dla wewnętrznych i zewnętrznych zajęć, to powinieneś rozważyć psa leonberger. Są one średniej wielkości rasą psów, która ma krótką sierść. Ich głowa pokryta jest gęstą sierścią i mają długi, zakrzywiony nos.

Nazwa “leonberger” pochodzi od dwóch słów “leo” i “berger”. Leo oznacza lwa, a słowo “berger” jest używane do określenia osoby, która coś chroni. Tak więc, jeśli posiadasz psa rasy leonberger to otrzymasz ochronę przed wszystkim.

Istnieją trzy główne typy leonbergerów:

1. Niemiecki Leonberger

2. Owczarek niemiecki

3. Francuski Leonberger

Główną różnicą między tymi rasami jest to, że niemiecki Leonberger ma dłuższy ogon, podczas gdy niemiecki pasterz ma krótszy ogon, a francuski ma bardzo krótki ogon.

Niemiecki Leonberger jest najpopularniejszym typem leonbergera i mają one umiarkowaną wielkość. Długość ich uszu jest średnia, a ich płaszcz jest prosty. Ich oczy są duże i okrągłe, a ich płaszcz jest kręcony.

Owczarek niemiecki jest drugim najbardziej popularnym typem leonbergera i mają one małą wielkość. Długość ich uszu jest średnia, a ich płaszcz jest kręcony. Ich oczy są średnie i okrągłe, a ich twarz jest owalna.

Francuski Leonberger jest trzecim najpopularniejszym typem leonbergera i mają średnią wielkość. Długość ich uszu jest średnia, a ich płaszcz jest kręcony. Ich oczy są małe i okrągłe, a ich twarz jest owalna.

Leonbergery są bardzo inteligentną rasą psów i są bardzo lojalne. Psy te są również świetne dla dzieci, ponieważ można je łatwo wyszkolić. Mogą być również bardzo zabawne i przyjazne. Są bardzo dobre w stróżowaniu i pójdą za tobą wszędzie.

Ich wysokość waha się od 15 do 20 cali, a ich waga waha się od 40 do 55 funtów. Mają długość życia od 8 do 12 lat.

Wnioski:

To są podstawowe informacje o rasach psów leonberger. Jeśli szukasz zwierzaka to powinieneś wybrać psa rasy leonberger. Jest to bardzo urocza, inteligentna i lojalna rasa psów, która może zapewnić ci wielką ochronę.