Leczenie zapalenia krtani u psów

Zapalenie krtani jest stanem, który wpływa na struny głosowe psów i powoduje zapalenie błony śluzowej, które linii gardła. Objawy zapalenia krtani obejmują kaszel, gwizdanie podczas oddychania i ból gardła.

Istnieją dwa rodzaje zapalenia krtani u psa, bakteryjne i wirusowe. Zapalenie krtani może być spowodowane przez wirusa, bakterie lub reakcję alergiczną. Najczęstszą bakterią, która powoduje ten rodzaj infekcji jest bakteria paciorkowca. Istnieją dwa rodzaje bakterii streptococcus, jeden to paciorkowiec hemolityczny alfa, a drugi to paciorkowiec hemolityczny beta.

Paciorkowiec hemolityczny alfa jest powszechną bakterią, która powoduje zapalenie krtani u psów. Zazwyczaj jest ono spowodowane przez przeziębienie lub infekcję górnych dróg oddechowych. Paciorkowiec hemolityczny alfa jest zakaźny i może być przenoszony przez kontakt ze śliną, krwią, ropą, moczem, kałem lub wydzieliną z nosa.

Paciorkowiec hemolityczny beta nie jest zaraźliwy i jest stosunkowo rzadką przyczyną zapalenia krtani u psów. Jest on zazwyczaj spowodowany reakcją alergiczną na substancję, którą pies zjadł. Paciorkowiec hemolityczny beta może być przenoszony poprzez kontakt ze śliną, krwią, ropą, moczem, kałem lub wydzieliną z nosa.

Leczenie zapalenia krtani u psów zależy od rodzaju infekcji, która jest przyczyną zapalenia krtani. Jeśli zapalenie krtani jest spowodowane przez bakterie paciorkowcowe, zazwyczaj przepisywane są antybiotyki. Antybiotyki zazwyczaj nie są konieczne w przypadku wirusowego zapalenia krtani.

Pies może być leczony w domu lub lekarz weterynarii może przepisać leczenie. Połączenie roztworu soli fizjologicznej i antybiotyku jest powszechnie stosowane w leczeniu zapalenia krtani. Pies może otrzymać kilka zabiegów, a lekarz weterynarii może przepisać kombinację leków, która obejmuje kortykosteroid w celu zmniejszenia stanu zapalnego w krtani.

Wnioski:

W tym artykule wyjaśniłem różnicę między wirusowym i bakteryjnym zapaleniem krtani oraz metody leczenia. Mam nadzieję, że uzyskałeś odpowiedź i nie będziesz musiał ponownie odwiedzać weterynarza.