Jak chronić psa przed kleszczami?

Kleszcze to niebezpieczne pasożyty, które bardzo często atakują psy. Jest to prawdziwa udręka czworonogów, jak również ich właścicieli. Obroże na kleszcze, zakładane naszym pupilom, należą do najskuteczniejszych zabezpieczeń przed tymi pasożytami. Taki rodzaj obroży pozwala ochronić psa przed kleszczami, jak również przed chorobami, które są przez nie wywoływane. W tym artykule przyjrzymy się dokładniej produktom dostępnym w sprzedaży i sprawdzimy, czy obroże na kleszcze są skutecznym rozwiązaniem w walce z kleszczami.

Jak działa obroża na kleszcze?

Obroże przeciw kleszczom i pchłom są reklamowane jako skuteczne akcesoria, które mogą chronić psa nawet do 8 miesięcy. Dzieje się to za sprawą specjalnych substancji czynnych, które są zawarte w tego typu obrożach. Taki produkt zwalcza kleszcze, ale również je odstrasza. 

Obroża przeciw kleszczom i pchłom nie zapewnia całkowitego zabezpieczenia przed pasożytami. Mając taką obrożę, może dojść do wszczepienia się kleszcza w skórę psa, jednak po ugryzieniu przez szkodnika natychmiast umiera i sam odpada. 

Składniki aktywne, które znajdują się w obrożach na kleszcze, nie mają zapachu, nie zmieniają samopoczucia psa i nie oddziałują na jego zmysły. Obroża przeciw kleszczom dla psa to bezpieczna opcja dla zwierząt i ludzi. Dodatkowo jest wodoodporna, więc nie musimy martwić się nią i zdejmować np. podczas kąpieli psa czy spacerowania w deszczu. Obrożę dla psa należy nosić nieprzerwanie od pierwszego założenia przez cały czas wskazany przez producenta. W ten sposób zyskujemy gwarancję jej skutecznego działania. 

Obroża przeciw kleszczom – sposoby zakładania

Obrożę przeciw kleszczom i pchłom dobieramy do gabarytów naszego pupila. Najczęściej możemy spotkać się z rozmiarami przeznaczonymi dla małych i dużych psów. Zapięcie obroży posiada regulację, co oznacza, że bez problemu możemy wybrać idealny model pasujący do szyi naszego czworonożnego przyjaciela. 

Zanim założymy obrożę, musimy starannie wyczesać futro psa i usunąć wszystkie zabrudzenia. Później nakładamy ją tak, aby dokładnie przylegała do ciała – uważajmy jednak, żeby obroża na kleszcze dla psów pozwoliła na swobodne oddychanie i ruszanie głową. Ważne, żeby nie założyć jej też zbyt luźno, ponieważ substancje aktywne nie dostaną się na powierzchnię skóry.

Obroże przeciw kleszczom – o tym warto pamiętać

Obroże na kleszcze dla psa zawierają substancje bezpieczne dla ludzi, mimo to należy zachować odpowiednie środki ostrożności. Istotne jest, aby po kontakcie z obrożą dokładnie umyć ręce. Nie doprowadzajmy do sytuacji, gdy obroża może dotknąć naszej twarzy, na przykład podczas przytulania zwierzęcia. Wybierając odpowiednią obrożę sprawdźmy też, czy producent nie zakazuje spania z psem. Istnieją obroże przeciw kleszczom i pchłom składające się ze zbyt silnych składników, które przy dłuższej styczności nie są bezpieczne dla człowieka. 

Obroże na kleszcze dla psów znajdziesz w tiptop24 – sklep z artykułami dla psów. Szeroka oferta tego typu produktów dostępna jest pod tym adresem: https://tiptop24.pl/pl/c/Obroze-przeciw-kleszczom-dla-psa/123.