Biegunka U Kotów: Symptomy i leczenie

Biegunka jest częstą chorobą u kotów. Może być spowodowana z różnych powodów, takich jak alergia pokarmowa, infekcja, pasożyt, pasożyty i stres. Objawy biegunki to wodnisty stolec, który wygląda jak śluz, który może pochodzić z żołądka, jelita cienkiego lub okrężnicy. Jeśli biegunka jest przewlekła wtedy prowadzi do odwodnienia i utraty wagi. Ważne jest, aby wiedzieć, że biegunka jest częstą chorobą wśród kociąt i leczenie jest bardzo różne.

Przyczyny biegunki u kota

Warto wiedzieć, że przyczyn biegunki u kota jest wiele. Jeśli nie wiesz, jak go leczyć, to musisz natychmiast skonsultować się z weterynarzem.

Alergia pokarmowa

Jest to jeden z najczęstszych powodów biegunki u kota. Istnieją różne pokarmy, które powodują ten problem u kotów. Pierwszą rzeczą jest to, że powinieneś unikać karmienia komercyjnych diet. Zamiast tego powinieneś karmić swojego kota domową dietą.

Pasożyty

Pasożyty są drugą najczęstszą przyczyną biegunki u kota. Może to być spowodowane obecnością tasiemców, tęgoryjców, glisty i whipworms. Robaki te będą żyły w jelicie i będą powodowały silny ból i utratę wagi.

Pasożyty

Niektóre z pasożytów to:

Glisty

Żyją w jelicie i są główną przyczyną biegunki u kota.

Tęgoryjce

Żyją w jelicie i są główną przyczyną biegunki u kota.

Whipworms

Żyją w jelicie i są główną przyczyną biegunki u kota.

Leczenie

Istnieją różne sposoby leczenia biegunki u kota. Jeśli kot ma wodnisty stolec to trzeba mu dać wodę. Będzie on pił wodę, a jego stolce staną się rzadsze.

W przypadku innych rodzajów biegunki dostępne są leki, które pomogą wyleczyć problem. Możesz dać mu tabletki przeciwbiegunkowe lub leki do wstrzykiwania.

Wnioski:

Tak więc, to było wszystko o biegunce u kota. Jeśli masz kota z biegunką to musisz natychmiast zabrać go do weterynarza. Leczenie będzie zależało od rodzaju biegunki. Jeśli masz jakieś pytania, to możesz nas zapytać w sekcji komentarzy.