3 Przyczyny skrętu jelit u psów

Jaka jest główna przyczyna skrętu jelit u psów? Czy jest to coś, co możemy zapobiec lub jest to rodzaj choroby? Pytanie pojawia się w umyśle każdego, kiedy słyszą, że pies ma ten sam warunek, co człowiek.

Nie jest to rzadki przypadek, aby psy również cierpiały z powodu skrętu jelit, ale nie wszystkie psy będą miały ten sam problem. Tak więc, poznajmy kilka ważnych przyczyn skrętu jelit u psów i jego zapobiegania.

Wzdęcia i gaz

Wszyscy wiemy, że kiedy pies je zbyt dużo, dostanie wzdęcia, a gaz przejdzie do jelita. W jelicie, staje się trudne dla gazu, aby wypłynąć i to sprawi, że skręt jelita.

Biegunka

Pies może również dostać biegunkę i nadmiar płynu przejdzie do jelita i to zwiększy szanse na skręt. Dlatego lepiej jest tego unikać.

Alergia pokarmowa

Jeśli pies cierpi na alergię pokarmową, wtedy nie będzie jadł prawidłowo i to spowoduje skręt jelit.

Zaparcia

Zaparcia u psów sprawią, że jelito stanie się twarde i to również spowoduje skręt jelit.

Wnioski:

Tak więc, są to wspólne przyczyny skrętu jelit u psów. Jeśli chcesz temu zapobiec, to musisz zadbać o wyżej wymienione przyczyny. Staraj się karmić swojego psa zdrową dietą i dawać mu najlepszy rodzaj jedzenia. Jeśli pies ma biegunkę to możesz podać mu lek, który pomoże mu w oddaniu gazów. Bardzo ważne jest, aby sprawdzić, czy pies cierpi na alergię pokarmową i jeśli tak, to należy zmienić karmę.